wtorek, 15 września 2015

Maszyny przemysłowe w leasing maszyn

Przedsiębiorcy z przemysłu

Na rynku finansowym jest dostępnych wiele ofert kierowanych do tych przedsiębiorców, którzy mają do czynienia z przemysłem. Leasing maszyn, często okazuje się jedynym rozwiązaniem na rozpoczęcie bądź sensowne rozwinięcie działalności. Każdy większy bank ma w swojej ofercie usługi leasingu. Ten jednak często dzielony jest na kategorie, bowiem inaczej przebiega finansowanie codziennego środka trwałego, jakim jest np. samochód osobowy, a inaczej np. zagęszczarki do mieszanin bitumicznych. Ten pierwszy łatwiej sprzedać po okresie obowiązywania umowy. Wiąże się z nim mniejsza odpowiedzialność, co ma wpływ na wysokość ubezpieczenia. Wszystko to odbija się na wysokości rat, długości obowiązywania umowy oraz na warunkach indywidualnych ustalanych z klientem.

O jakim sprzęcie mówimy

Tak jak zostało wcześniej wspomniane, instytucje finansowe, dzielą oferty na typy pod względem przedmiotów leasingu. Tak wiec leasing maszyn dla większości z nich oznacza finansowanie: maszyn do robót drogowych, maszyn do robót ziemnych i fundamentowych, maszyn budowlanych, wózków jezdnych i widłowych, obrabiarek do metalu, maszyn poligraficznych, wtryskarek do tworzyw sztucznych, maszyny służące do przetwórstwa drewna. Istnieje również możliwość prowadzenia rozmów o indywidualnych warunkach i przedmiocie leasingu. Jednak w takich przypadkach banki często zaostrzają warunki umów.

Czy się różni od normalnego leasingu

Różnice pomiędzy typami leasingu w zależności od przedmiotu zakupu wynikają przede wszystkim z wartości danego sprzętu oraz sposobu jego użytkowania. Leasing maszyn służy do zakupu ciężkiego sprzętu, który w momencie postoju na siebie nie zarabia, stąd też sprzęty te są często mocno eksploatowane, przed czym również leasingodawca musi się zabezpieczyć. Wartość sprzętu wpływa na wysokość i ilość rat. Ta najczęściej znajduje się o zakresie od 6 – 84 miesięcy. Ale mają również ciekawe warunki jeśli chodzi o wpłatę własną, która często zaczyna się od 0%. Jak również niektóre z banków oferują raty sezonowe, które pomagają w rozwoju firm które właśnie sezonowo pracują. To sprawa że przedsiębiorcy chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz